Aquafresh White & Shine

Glukoza jest niezbędna w naszym organizmie. Stanowi bowiem jeden z najważniejszych składników energetycznych, który jest szczególnie istotny dla mózgu. Poziom glukozy może ulegać zmianie podczas dnia.

Niebezpieczny jest zarówno bardzo szybki wzrost oraz gwałtowny spadek glukozy. Najczęściej skutkuje on bowiem problemami z koncentracją. Takie stany znacznie pogarszają sprawność umysłu. Chcąc temu zapobiec należy zadbać o utrzymanie względnie stałego poziomu glukozy. W jaki sposób można tego dokonać?

Przede wszystkim należy umieć rozróżnić węglowodany proste od złożonych. Te pierwsze znajdują się w różnego rodzaju słodyczach, miodzie, a nawet w napojach energetyzujących.

Powodują gwałtowny wzrost stężenia glukozy we krwi. Może się wówczas wydawać, że dzięki temu koncentracja uległa poprawie, jednak poziom tego cukru ulega równie szybkiemu spadkowi. Jest to zatem niekorzystne dla mózgu. Spadek glukozy jest również obserwowany, jeżeli występują bardzo długie przerwy między posiłkami.

Lepszym rozwiązaniem jest zatem spożywanie produktów, które zawierają węglowodany złożone, ponieważ przyczyniają się one do utrzymania względnie stałego poziomu glukozy w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close