Najlepsza dieta dla mózgu

DERMOSAN N R żółtaczka a

Chociaż dietetycy i specjaliści ds. żywienia zgadzają się, że nie ma konkretnej diety dla mózgu, dzięki odpowiednio dobranym składnikom można wspomóc jego czynność. Komórki nerwowe w korze mózgowej nie ulegają odnowieniu, dlatego tak ważne jest dostarczanie im właściwych składników odżywczych.

Nieodpowiedni sposób odżywiania szybko skutkuje pogorszeniem koncentracji i zdolności zapamiętywania. Chcąc temu przeciwdziałać należy dowiedzieć się, jakie produkty są najlepsze dla naszego mózgu.

Jednym z najważniejszych posiłków dla mózgu jest śniadanie. Nie należy zatem go pomijać, bowiem ze śniadania mózg powinien czerpać najwięcej składników energetycznych. Ważna jest także jakość śniadania.

Trzeba zadbać o to, żeby było ono pożywne i dostarczało organizmowi właściwej ilości energii, składników mineralnych oraz witamin. Prawidłowa praca mózgu wspomagana jest przez glukozę, dlatego jej ilość w diecie powinna być wystarczająca. Idealnym posiłkiem na śniadanie jest owsianka. Zawarte w niej węglowodany złożone zapewnią odpowiednią podaż energii.

Jeżeli zależy nam na poprawie pamięci i koncentracji warto włączyć do diety produkty, które obfitują w lecytynę. Lecytyna jest składnikiem, który zawarty jest w błonach komórkowych. Związek ten znajduje się m.in. w wątróbce, jajach, rybach czy w orzeszkach ziemnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close