Najważniejszy posiłek dnia

Corega Tabs Bio Formula

Wielu lekarzy i dietetyków zaleca spożywanie pięciu posiłków w regularnych odstępach czasu. Czy jest zatem wskazane, żeby zrezygnować z jednego z nich? W przypadku jednorazowej rezygnacji nie odczujemy żadnych konsekwencji. Problemem będzie regularne opuszczanie któregoś posiłku, zwłaszcza śniadania. Dlaczego śniadanie jest tak istotne?

Zalecane jest, żeby tuż po przebudzeniu dostarczyć organizmowi odpowiedniej porcji węglowodanów. Jest to szczególnie istotne dla naszego mózgu. Węglowodany są bowiem podstawowym składnikiem odżywczym mózgu.

Brak śniadania może skutkować gorszą sprawnością intelektualną. Procesy myślowe będą spowolnione, przez co automatycznie spadnie nasza wydajność. Rozpoczynając dzień warto zatem zadbać o pożywnym śniadaniu, jednak trzeba zachować umiar. Nadmiar pożywienia z rana również nie jest wskazana. Wówczas krew skierowana zostanie do żołądka.

Śniadanie powinno składać się z produktów pełnowartościowych. Na szczególną uwagę zasługuje musli, które zawiera najbardziej korzystne dla mózgu węglowodany. Warto pamiętać także o porcji owoców i warzyw, zwłaszcza tych, które zawierają witaminy o właściwościach antyoksydacyjnych.

Z tego powodu nie należy rezygnować śniadania. Jeśli obawiamy się, że nadmiar obowiązków uniemożliwi zjedzenie nam tego posiłku, lepiej nastawić budzik na kilka minut wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *