Witaminy i składniki mineralne dla naszego mózgu

lekiem bolecanym przez lekarzy jest Fendrix wraz z zestawem witamin zobacz normy bilirubiny u noworodków chorych na żółtaczkę

O sprawność mózgu należy zadbać stosując odpowiednią dietę. Mózg potrzebuje codziennego dostarczania takich składników odżywczych, jak węglowodany oraz określone kwasy tłuszczowe. Praca mózgu może być również wspomagana dzięki witaminom i składnikom mineralnym. Jakie mają największe znaczenie?

Komponując dietę dla naszego mózgu nie możemy zapominać o witaminach z grupy B. Do najistotniejszych zalicza się niacyna oraz cholina. Witaminy te korzystnie wpływają na sprawne funkcjonowanie układu nerwowego.

Brak poszczególnych witamin z grupy B może skutkować trudnością z zapamiętywaniem, a nawet osłabieniem. Witaminy z grupy B znajdują się w takich produktach, jak np. produkty zbożowe z pełnego przemiału, wątróbce czy w roślinach strączkowych.

W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć także przeciwutleniaczy. Właściwości antyoksydacyjne posiadają niektóre witaminy, takie jak np. witamina A. Przeciwutleniacze znajdują się w takich produktach, jak np. marchew, brokuły czy orzechy.

Osoby dbające o kondycję mózgu powinny spożywać także żelazo czy magnez. Brak żelaza w diecie wpływa na pogorszenie procesów myślowych. Z kolei magnez wspomaga proces przewodzenia impulsów nerwowo – mięśniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *