Jakie węglowodany należy spożywać?

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów względem całego ludzkiego ciała, mózg zużywa aż 1/5 wytwarzanej przez organizm energii. Najczęściej pochodzi ona z węglowodanów. Niewystarczająca ich podaż szybko skutkuje spadkiem koncentracji i problemami z pamięcią.

Nie oznacza to jednak, że możemy sięgać po dowolne węglowodany. Jeśli chcemy zadbać o dobrą kondycję całego organizmu, zadbajmy o to, żeby w naszym jadłospisie Czytaj dalej Jakie węglowodany należy spożywać?

Witaminy i składniki mineralne dla naszego mózgu

O sprawność mózgu należy zadbać stosując odpowiednią dietę. Mózg potrzebuje codziennego dostarczania takich składników odżywczych, jak węglowodany oraz określone kwasy tłuszczowe. Praca mózgu może być również wspomagana dzięki witaminom i składnikom mineralnym. Jakie mają największe znaczenie?

Komponując dietę dla naszego mózgu nie możemy zapominać o witaminach z grupy B. Do najistotniejszych zalicza się niacyna oraz cholina. Witaminy te korzystnie wpływają Czytaj dalej Witaminy i składniki mineralne dla naszego mózgu

Które produkty warto włączyć do diety?

Donepex 5mg

Sprawna praca mózgu w dużym stopniu zależy od tego, co spożywamy. Niepełnowartościowe pożywienie nie tylko pogorszy stan naszego zdrowia, ale negatywnie wpłynie na koncentrację oraz pamięć. Niektóre produkty są szczególnie polecane dla osób, które chcą zadbać o kondycję umysłu.

Duże ilości lecytyny oraz kwasów tłuszczowych omega-3 zawiera siemię lniane. Może ono stanowić dodatek do niektórych potraw. Wiele składników odżywczych znajduje się w Czytaj dalej Które produkty warto włączyć do diety?