Kwasy omega-3

żółtaczka pokarmowa

O kondycję umysłu powinny zadbać nie tylko osoby starsze czy dzieci, ale także ci, którym zależy na lepszej koncentracji i pamięci. Duże znaczenie ma przy tym sposób odżywiania. Mózg do prawidłowej pracy potrzebuje znacznej ilości glukozy, ale nie tylko.

Wykazano bowiem, że znaczącą rolę odgrywają również kwasy omega-3. Kwasy te są bowiem składnikiem tkanki mózgowej. Ponadto odpowiednia ich ilość w diecie pozytywnie wpływa na nasz nastrój oraz samopoczucie.

Największe ilości kwasów omega-3 znajdują się w rybach morskich. Wśród nich dominują m.in. halibut, tuńczyk oraz śledzie. Z kolei w przypadku ryb słodkowodnych znaczące ilości kwasów omega-3 występują w łososiach oraz pstrągach.

Nie należy zapominać także o owocach morza. W kwasy omega-3 obfitują m.in. krewetki. Spośród innych produktów, które zawierają te kwasy warto wymienić np. orzechy, oliwę z oliwek bądź olej lniany. Z tego powodu należy włączyć ryby do naszego jadłospisu.

Warto spożywać 2 lub 3 ryby tygodniowo. Najlepiej wybierać świeże ryby, ponieważ zawierają największe ilości składników odżywczych. Świeże ryby są lepszym rozwiązaniem w porównaniu do ryb wędzonych. Dym wędzarniczy powoduje zmniejszenie ilości wielu istotnych składników.

Kwasy omega-3 można przyjmować także w formie suplementów. W szczególności dotyczy to osób, które cierpią na alergię pokarmową. Warto wybierać przy tym naturalne suplementy, które są lepiej przyswajane przez organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *