Które produkty warto włączyć do diety?

kupując Zinnat naszej firmy masz gwarancję wysokiej jakości zapalenie wątroby typu a

Sprawna praca mózgu w dużym stopniu zależy od tego, co spożywamy. Niepełnowartościowe pożywienie nie tylko pogorszy stan naszego zdrowia, ale negatywnie wpłynie na koncentrację oraz pamięć. Niektóre produkty są szczególnie polecane dla osób, które chcą zadbać o kondycję umysłu.

Duże ilości lecytyny oraz kwasów tłuszczowych omega-3 zawiera siemię lniane. Może ono stanowić dodatek do niektórych potraw. Wiele składników odżywczych znajduje się w pestkach dyni. Wśród składników mineralnych jest to m.in. fosfor, magnez oraz wapń.

Korzystnie wpływają one na pracę mózgu. Pestki dyni dodatkowo oczyszczają organizm z wszelkich toksyn. Ponadto korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu trawiennego. Pestki dyni można spożywać samodzielnie lub jako dodatek np. do sałatek.

Z owoców warto włączyć do jadłospisu winogrona oraz śliwki. Te pierwsze są źródłem m.in. żelaza oraz magnezu. Z kolei śliwki obfitują w witaminy z grupy B, które mają szczególne znaczenie dla pracy mózgu.

Niedobór tych witamin często skutkuje problemami z koncentracją oraz kojarzeniem. Witaminy z grupy B znajdują się także w pełnoziarnistym pieczywie, orzechach, nasionach słonecznika czy w grochu.

wymagana jest zróżnicowana dieta przy żółtaczce typu c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close